Kovové výtahové šachty, ocelové konstrukce

Výtahové šachty jako ocelové konstrukce tvoří samostatný architektonický prvek, který doplňuje interiér nebo exteriér domu a tím dotváří podobu objektu. Zpracování je zaměřeno na kvalitu dílenského zpracování, montáž a výběr použitých materiálů pro dané prostředí.

Druhy konstrukcí

1) Montované konstrukce

Tyto konstrukce jako subdodávku dodáváme v provedení montované, skládané v sadě ze speciálních profilů, které jsou vyrobeny a určeny k instalacím výtahových šachet. Čistá a rychlá montáž je výhodou těchto instalací.

Skládací sady konstrukcí lze instalovat pouze se zdvihacím zařízením, tedy včetně našeho domovního nebo osobního výtahu.     

2) Svařované konstrukce.

Tyto konstrukce vyrábíme a dodáváme jako svařované a následná montáž probíhá přímo na místě stavby. Segmenty konstrukce sestavujeme z montážních profilů v našem domovském pracovišti. Díly dopravíme na místo stavby a následně provedeme jejich částečnou montáž svařováním.

Menší konstrukci lze také dopravit na místo stavby jako kompletní celek a manipulací jeřábem konstrukci zvedneme a instaluje na požadované místo.

Povrchové úpravy

Pro skládací ocelové sady je povrchovou úpravou prášková barva komaxit nebo syntetický lak nanesený stříkáním. Další variantou může být provedení eloxovaný hliník.

Běžné nosné ocelové konstrukce jsou opatřeny základním nátěrem a vrchní ochrannou dvousložkovou syntetickou barvou vynikající kvality v odstínech RAL.

Materiály ocelových konstrukcí mohou být v provedení z profilů JAKL,I,U nebo jako výpalek z tabule ocelového plechu.

U klasických ocelových konstrukcí a při požadavku na zvýšenou odolnost konstrukce proti korozi nabízíme ochranu žárového zinkování. V těchto případech je nutné, aby konstrukce byla pouze montovaná, šroubovaná a bylo možné její jednotlivé segmenty žárově zinkovat. Pro obzvlášť nepříznivé podmínky lze dodat šachtu kompletně nerezovou.

Opláštění šachty

Konečné pohledové opláštění šachty může být provedeno z různých materiálů například z bezpečnostního vrstveného skla čirého, tónovaného nebo lakovaného-lacobel, ze skla tepelně-izolačního, z protipožárního nebo skla omezujícího průchod energie ze slunečního záření. Opláštění může být zhotoveno v provedení ocelové lakované plechy, cementotřískové desky cetris, sádrokarton, sádrovláknité desky fermacell, polykarbonáty, plexiskla, kompozitní desky AluBond a také běžné fasádní tepelné izolace s minerální omítkou.

Ukažte nám Váši poptávku a my se pokusíme pro Vás vypracovat technické řešení výtahové šachty.