Zvedací plošiny pro imobilní osoby

Jednoduchá svislá plošina bez ohrazení šachty se zdvihem do 2 metrů

Konstrukčně lehké zařízení je určené pro zdvih do 2 m. Plošina se pohybuje ve volném prostoru bez ohrazení, tedy bez konstrukce šachty a bez opláštění.

Na samotné pohyblivé plošině je provedeno ohrazení do výšky 1,1m např. bezpečnostním sklem, lakovaným plným nebo perforovaným plechem, kompozitními panely DeBond nebo polykarbonátem. Na plošině je elektricky jištěná dveřní branka nebo případně mechanicky jištěná bezpečnostní závora. V horní stanici je pevně ukotvena bezpečnostní branka, která je elektromechanicky jištěná přítomností plošiny ve stanici.

Pro venkovní provedení plošiny je navržena lehká konstrukce stříšky, která zakryje celé zařízení před přímými povětrnostními vlivy.

Zahloubení pro dojezd plošiny v dolní stanici je min 10 cm. Přípravu podlahy dolní stanice plošiny lze provést i bez zahloubení a instalaci lze provést přímo na podlahu s využitím sklopných nájezdových klapek nebo nájezdové rampy.

Pohon plošiny je hydraulický. Pohonná jednotka je umístěná v boční nosné konstrukci plošiny.

Svislá plošina v ohrazení konstrukce uzavřené šachty. Zdvih 2 až 12 metrů

Tato svislá plošina může být náhradou jednoduchého osobního výtahu. Zařízení je určené pro zdvih nad 2 m do 12 m. Na rozdíl od předchozího typu se plošina pohybuje v uzavřeném prostoru. Prostorem je ohrazená konstrukce šachty.

Na samotné plošině je provedeno ohrazení do výšky 1,1m bezpečnostním sklem, lakovaným plným nebo perforovaným plechem. Plošina může mít ohrazení v celé výšce 2,1m jako plně uzavřená kabina běžného výtahu v provedení např. tahokov, bezpečnostní sklo, deky lamina nebo plech. Jako opláštění výtahové šachty je nejčastěji použito bezpečnostní sklo, tahokov, kompozitní panely DeBond, desky sádrokartonu nebo desky cetris, fermacell případně je šachta vyzděná. V jednotlivých stanicích jsou instalovány výtahové šachetní dveře vybavené bezpečnostními prvky. Ve spodní stanici vyhovuje k instalaci zahloubení pouze 15 cm a v horní stanici vyhovuje běžná výška stropu.

Pohon plošiny je elektromechanický nebo hydraulický.
Strojovna je umístěná v šachtě a je součástí konstrukce plošiny.